21-23 Czerwca 2024

21-23 Czerwca 2024

Dni
Godzin
Minut
Zapraszamy na festiwal!

HAPPY JĘDROWSKI SHOW

Biesiada

Kiedy: 24 czerwca, 18:00
Gdzie: Turze, Przystań Turze

O wykonawcy:

Kiedy: 24 czerwca, 19:00
Gdzie: Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku

Mirek Jędrowski wraz ze swoją kapelą biesiadną pochodzącą z Chorzowa jest obecny na polskiej scenie od ponad 20 lat. W tym czasie był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany za swoją działalność artystyczną – zdobył liczne prestiżowe tytuły i nie tylko. Występuje na takich wydarzeniach jak biesiady śląskie, karczmy piwne, babskie combry i koncerty, w trakcie których zachwyca publiczność pokazami tańca i śpiewu.

Założycielem formacji, głównym wokalistą i autorem tekstów jest Mirek we własnej osobie, któremu towarzyszy 6-osobowy zespół. Występy uatrakcyjnia swoim tańcem żona artysty – Bożena. Ponadto na scenie można zobaczyć Jolę, Kasię, Magdalenę, Michała oraz Krzyśka.

Kapela jakiś czas temu przeszła transformację połączoną z ogromnymi zmianami. Aby wnieść do zespołu coś świeżego, Mirek zdecydował się na połączenie dwóch formacji – Jędrowski Show i Happy Folk. Pierwsze wspólne występy miały miejsce podczas projektu Biesiadella Show. Członkowie tak dobrze się dogadywali i pasowali do siebie muzycznie, że powstał zespół śląski Happy Jędrowski Show.

Aktualnie kapela biesiadna składa się z dwóch frontemenów, jednego klawiszowca, a także czterech przeuroczych i żywiołowych blondynek, które tańczą, śpiewają oraz dodają występom największego uroku.

W dotychczasowej karierze Jędrowski Show zagrał ponad 2000 koncertów, babskich combrów, biesiad śląskich oraz karczm piwnych na terenie całej Polski.

Na swoim koncie ma już 9 albumów, w tym:

  • „Combermiszung”,
  • „Śpiywom aniołku Tobie”,
  • Życie jak cztery pory roku”.

Część wydanych krążków zyskała status Złotej Płyty. Wśród najpopularniejszych utworów zespołu znajdują się takie przeboje jak m.in. „Serca dwa”, „Ołpa na harleyu”, „Lato jest gorące”, „Żółto-niebieski Śląsk”, „Mamo Ty serce mi dosz” czy „Bądź jak ptak”, „Jajko, jajko mi dej”.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim z innymi!

Skip to content