21-23 Czerwca 2024

21-23 Czerwca 2024

Dni
Godzin
Minut
Zapraszamy na festiwal!

JARECKI

Kiedy: 21 czerwca, 19:00
Gdzie: Park Cegielnia, Żory

O wykonawcy:

Kiedy: 24 czerwca, 19:00
Gdzie: Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku

Jarecki, właściwie Jarosław Kubów ) – polski wokalista i raper, członek zespołu muzycznego Kulturowa. Od 2003 r. prowadzi solową działalność artystyczną. Laureat nagrody im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki.

Jarecki jest wokalistą i współzałożycielem powstałego w 1998 roku zespołu muzycznego Kultórwa. Wraz z zespołem nagrał wydany w podziemiu album pt. Zwirus. W 2003 roku, Jarecki wraz z kuzynem, DJ-em BRK założył Studio Kurnik. Również w 2003 roku ukazał kolejny album Kultórwy pt. Muzykata. W międzyczasie formacja wzięła udział w konkursach muzycznych w tym na Opolskim Przeglądzie Zespołów Amatorskich oraz Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2006 roku Jarecki wygrał eliminacje do opolskich debiutów. Wtedy to komputerowe bity i sample zastąpili muzycy. Jarecki i jego zespół piosenką „Leń”, wygrali nagrodę im. Anny Jantar – Karolinkę – na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki. 25 stycznia 2008 roku ukazała się jego pierwsza solowa płyta, pod tytułem Styldohwil.

Na swoim koncie ma również dwa albumy z Dj BRK „Mucha nie siada” wydany w 2010 r. oraz „Punkt widzenia” wydany w 2014 r.

W 2017 ukazała się płyta ”Za wysoko”. Przez wielu krytyków i dziennikarzy muzycznych  została zaliczona do jednej z pięciu najlepszych polskich płyt 2017 roku. Na płycie będącej połączeniem funku, soulu i hip-hopu udzieliło się wielu znanych artystów takich jak: Grubson, Ten Typ Mes, Eldo czy Marta ”Marika”  Kossakowska.

Album „Za Wysoko” został wyróżniona nagrodą specjalną przyznaną przez STOART podczas Gali Nagrody GaMa  Gazety Magnetofonowej .

Singiel „Kochanie” wdarł się przebojem na anteny wielu rozgłośni radiowych, docierając do pierwszego miejsca Listy Turbo Top Antyradia.

Bardzo dobre przyjęcie płyty zaowocowało występem na scenie głównej podczas  Opene’r Festiwal w 2018 roku przed takimi gwiazdami jak Nick Cave, Migos, Noel Gallagher czy Arctic Monkeys. Tego samego roku Jarecki wystąpił również na Męskim Graniu.

Na co dzień Jarecki koncertuje z Grubson’em i Dj BRK. Na koncie ma również współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Kamil Bednarek, Krzysztof Zalewski, Chada, Eldo, Ten Typ Mes, Flirtini, Ras, Dwa Sławy, Robert Cichy, VNM i wielu innych.

Najnowszy album artysty ukazał się w lipcu 2021 nakładem Def Jam Recordings Poland/Universal Music. Płyta wg portalu Interia została wybrana jednym z pięciu najlepszych albumów zeszłego roku. Została również nominowana do nagrody Fryderyki.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim z innymi!

Skip to content